Řidič ve Slaném přejel muže ležícího na silnici

19.9.2017
Kamila Steinbachová

V sobotu 16. září se ve Slaném stala vážná dopravní nehoda. Před čtvrtou hodinou ranní zde v Jungmannově ulici neznámý řidič přejel mladíka ležícího na silnici. Z místa nehody ujel. Muž utrpěl zranění hlavy a bude hospitalizován pravděpodobně tři týdny.

Podle kladenské policejní mluvčí Michaely Novákové muž „nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které může předvídat, přičemž přehlédl na komunikaci ležícího chodce.“

„Do dvaadvacetiletého muže narazil nezjištěnou částí vozidla a mladíka sunul po komunikaci ve směru k ulici Mánesova. Po kolizi z místa odjel neznámo kam, aniž splnil svou zákonnou povinnost a poskytl zraněnému chodci první pomoc. Zraněného nalezla hlídka Městské policie Slaný po čtvrté hodině a následně vyrozuměla Policii ČR a záchrannou službu. Muž byl převezen do slánské nemocnice s předpokládanou hospitalizací cca tři týdny,“ dodala mluvčí.

Policie nyní žádá případné svědky nehody, aby ji neváhali kontaktovat osobně na dopravním inspektorátu v Kladně v Havířské ulice, telefonicky na čísle 974 873 255, 251 nebo na bezplatné lince 158.

 


Témata:

Nepřehlédněte