Řidiče opavské MHD zachvátila chřipka. Město muselo omezit některé linky

15.10.2021
Redakce

Opavský dopravní podnik omezuje provoz na některých linkách. Důvodem je vysoká nemocnost mezi řidiči, kteří jsou ve velké míře v pracovní neschopnosti s chřipkou či jiným podobným onemocněním. Nejde ale o ohnisko šíření onemocnění covid-19.

„Z důvodu velkého počtu nemocných řidičů MHD musí Městský dopravní podnik Opava přistoupit ke krátkodobému omezení provozu. Ve dnech od 18. až do 29. října proto nebudou vypravovány linky číslo 202, 204 a 210,“ uvedl mluvčí opavského magistrátu Roman Konečný.

Ředitel městské společnosti Pavel Gebauer ČTK řekl, že momentálně chybí podniku 20 řidičů ze 100. „Jde o dlouhodobé nemoci, chřipky a jiná respirační omezení. S covidem se neléčí momentálně nikdo. Takový problém s nemocností jsme ještě nikdy neměli, ani v době vrcholící epidemie koronaviru,“ dodal ředitel.

Společnost zrušila tři linky obsluhující městské části Kylešovice a Kateřinky. Jejich obyvatelé využívající MHD ale nebudou odříznuti od okolního světa. „Jde o linky vložené mezi další spoje. Dopravní obsluha těchto lokalit bude dál zajištěna. Jen ubude několik spojů. Prostě někde musíme ušetřit čtyři až pět řidičů,“ doplnil Gebauer.

Podle něj se firma s obecným nedostatkem řidičů, jako jiné společnosti, nepotýká. „Momentálně máme plný stav. V tomto ohledu u nás problém nemáme,“ řekl.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte