• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Řidiče v Kladně čekají komplikace, chystají se opravy ulic i nový kruhový objezd

  15.4.2024
  Doris Drienová

  Kladno letos chystá opravu částí ulic u nemocnice, konkrétně Vančurovy a ulice K Nemocnici. Připravuje i novou křižovatku v Pražské ulici, kde má u odbočky do Arménské vzniknout kruhový objezd. Dokončena by měla být i poslední část rekonstrukce Americké ulice.

  Na opravy, rekonstrukce či výstavbu chodníků, silnic a parkovišť má město pro rok 2024 v rozpočtu 160 milionů korun, uvedl mluvčí radnice Vít Heral.

  Opravě ulic poblíž nemocnice bude předcházet obnova vodovodu a kanalizace, poté dá město udělat nové povrchy. „Časový odhad prací je zhruba čtyři měsíce s předběžným zahájením prací v červnu. Vzhledem k tomu, že se jedná o přilehlé ulice k Oblastní nemocnici Kladno, jsme a budeme ohledně realizace v kontaktu s jejími zástupci,“ uvedl Heral.

  V části Kročehlavy naváže město na výstavbu nových parkovacích míst v ulici Wednesbury, letos v úseku Vitry – Ukrajinská, vznikne zde 44 parkovacích stání. Završena má být i obnova kročehlavské Americké ulice. Práce na úseku mezi Švýcarskou a Holandskou ulicí chce město spustit o letních prázdninách. „Tato rekonstrukce ve stejném duchu naváže na loňskou etapu, hotový tak bude celý úsek od Kokosu na Sítné až po Nákupní centrum Oaza v Kročehlavech,“ doplnil mluvčí.

  Pro výstavbu okružní křižovatky na křížení ulic Arménská a Pražská Kladno dopracovává projektovou dokumentaci. Součástí stavby je přeložka vedení vysokotlakého plynu, je třeba tedy dokončit všechny úřední náležitosti.

  V Zádušní ulici v centru poblíž zámku nahradí současné žulové kostky nový asfaltový povrch. Upraveno bude prostranství včetně parkovacích míst naproti zámku. Chodníky a silnice budou opraveny také v lokalitě Habešovna, kde práce začaly loni. Připravuje se i oprava chodníku ve Smečenské ulici. K úpravě prostranství přistoupí město i před před kolumbáriem. Vznikne podél něj pás zeleně asi s 15 novými stromy a silnice u něj bude jednosměrná.

  zdroj: ČTK  Nepřehlédněte