• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Řidiče v Železné Rudě potrápí omezení

  30.3.2024
  Simona Knotková

  Centrum šumavské Železné Rudy na Klatovsku od úterý 2. dubna uzavře rekonstrukce další části silničního průtahu městem.

  Po zimní přestávce stavební práce navážou na loni dokončenou první etapu oprav hlavního tahu. Úpravy mají zvýšit komfort i bezpečnost ve městě. Stavební práce potrvají do konce července, informoval Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic.

  „Během loňské stavební sezony prošel kompletní rekonstrukcí úsek silnice od kruhového objezdu až po křížení silnice s ulicí 1. máje. V letošním roce budou práce na rekonstrukci vozovky, úpravě chodníků, veřejného prostranství, vodovodu nebo například veřejného osvětlení pokračovat v úseku mezi městským úřadem, Klostermannovým náměstím a železničním přejezdem,“ uvedl.

  Železnorudský starosta Filip Smola (Místní – Aby se u nás dobře žilo) řekl, že se celkově i s loňskou etapou opravuje téměř 600 metrů silnice. Stavební úpravy si vyžádají úplnou uzavírku opravované části. „Omezení budou jako vždy nepříjemná, ale jsou nezbytná. Výsledek bude rozhodně stát za to. Už minulé etapy výrazně zvýšily kvalitu života a bezpečí v Železné Rudě. Po dokončení celého průtahu bude konečně po dlouhých letech čekání naše město přívětivé a bezpečné jak pro řidiče, tak pro chodce. Nové chodníky, osvětlení, přechody, samozřejmě i nový povrch vozovky a pod ním inženýrské sítě jsou jak okamžitou investicí do komfortu a bezpečí, tak rovněž investicí do budoucna,“ řekl starosta. Celkové náklady na všechny etapy rekonstrukce jsou podle něj kolem 70 milionů korun, město se podílí zhruba 16 miliony

  Uzavření části hlavního průtahu si vyžádá objížďky. Auta do deseti metrů délky úsek objedou po místních komunikacích, vozidla delší než deset metrů by se ale v objížďce nevytočila, musí proto jet objízdnou trasou. Například směrem od Plzně musí v Klatovech sjet na Janovice nad Úhlavou a do Železné Rudy přijedou na kruhový objezd u čerpací stanice přes Nýrsko a Hojsovu Stráž. Kdyby ale někdo potřeboval s dlouhým autem přejet z jednoho konce města na druhé, objížďka několikasetmetrového opravovaného úseku by měřila téměř 70 kilometrů, vedla by přes Čachrov, Strážov, Janovice nad Úhlavou, Nýrsko a Hojsovu Stráž, uvedl Koloušek.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte