Řidiči na Vysočině by si měli dát pozor na čerstvý sníh pokrývající některé vozovky

22.1.2022
Redakce

Silnice na Vysočině jsou s opatrností sjízdné, leží na nich čerstvý sníh, někde se mohou tvořit sněhové jazyky. Silničáři v noci opakovaně vyjížděli se sypači a radlicemi, podle dispečinku krajské správy a údržby silnic nebyly před 08:00 hlášeny žádné nesjízdné úseky. Podle informací na webu Policie ČR se ráno na Vysočině stalo několik dopravních nehod.

Nehody se obešly bez zranění. Osobní auto havarovalo u obce Dvorce na Jihlavsku nebo na silnici 360 u Třebíče. V noci sjela u Markvartic na Jihlavsku do příkopu dodávka a převrátila se na bok. U nehody zasahovali i hasiči, řidiči se podle jejich informací nic nestalo.

Podle odhadů silničářů napadlo přes noc asi osm centimetrů sněhu, výjezdů evidovali silničáři na 150. Na Vysočině platí až do 15:00 výstraha meteorologů před tvorbou sněhových jazyků. Oblačnosti i sněžení by mělo postupně ubývat. Teploty budou v rozmezí minus dvou a jednoho stupně Celsia nad nulou. Vítr bude mít v nárazech rychlost kolem 50 kilometrů v hodině a večer bude slábnout.

zdroj: čtkNepřehlédněte