Řidiči, v Holešovicích pěkně pomaloučku. Vzniká tu „zóna 30“

2.2.2018
Zuzana Půrová

Praha 7 opravuje „zapomenuté“ zchátralé byty. Dělá z nich dostupné bydlení pro mladé i seniory

Nové značení rozmisťuje po území Holešovic technická správa komunikací. Omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině se bude týkat řidičů, kteří pojedou většinou ulic v dolních Holešovicích, od ulice Bubenská směrem k Libeňskému mostu. Naopak hlavní průjezdné tahy a sběrné komunikace, jako jsou ulice Argentinská, Komunardů, Vrbenského či Dělnická, jsou z této zóny omezující nejvyšší povolenou rychlost z pochopitelných důvodů vyjmuty.

Nové značení rozmisťuje po území Holešovic technická správa komunikací.

Praha jednala o mostech a lávkách: Libeňák necháme zavřený ještě měsíc, rozpadlé mosty opravíme časem

Cíl: Zvýšit bezpečnost

Novinka má zvýšit bezpečnost v obytných částech v oblasti Holešovic, ale zavedena je také kvůli parkování. Sedmička vychází ze zkušeností z Letné, kde byla obdobná změna v nejvyšší povolené rychlosti, zavedena loni. Díky tomu zde došlo ke zvýšení přehlednosti křižovatek a přechodů pro chodce a k celkovému zvýšení bezpečnosti.

Omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině se bude většiny ulic v dolních Holešovicích, od ulice Bubenská směrem k Libeňskému mostu. Hlavní průjezdné tahy a sběrné komunikace, jako jsou ulice Argentinská, Komunardů, Vrbenského či Dělnická, jsou z této zóny vyjmuty.

Sedmička díky tomu mohla přistoupit také ke snížení počtu nadbytečných dopravních značek a ponechání většího množství parkovacích stání u přechodů. V plánu jsou v sedmé městské části i další novinky, třeba související vodorovné dopravní značení a vybrané zklidňující prvky.

V Holešovické tržnici vznikne Re-Use centrum použitých věcí. Praha se inspirovala ve Vídni

 Nepřehlédněte