Rodina se odmítala smířit se smrtí muže. Rok a půl měla doma mrtvolu!

1.10.2022
Simona Knotková

Indická média informovala o případu, kterému lze jen stěží věřit. Rodina z Ahmadábádu údajně rok a půl žila s mrtvolou muže, který zemřel v dubnu loňského roku na covid.

Pětatřicetiletý úředník Vimlesh Sonkar byl 19. dubna 2021 hospitalizován s covidem. Jeho stav se prudce zhoršil a o tři dny později muž zemřel na oboustranný zápal plic. Příbuzní byli o jeho úmrtí obeznámeni, z neznámého důvodu se však rozhodli oznámení lékařů ignorovat.

Holčička byla prohlášena za mrtvou. Na pohřbu zázračně „ožila“!

Vimleshovo mrtvé tělo odvezli do jiné nemocnice, kde se dozvěděli stejný verdikt. Ani to je však nepřesvědčilo. Muže převezli domů, kde jim oxymetr údajně ukázal, že Vimleshovi stále běží pulz. To jim stačilo k tomu, aby ustali s přípravami na pohřeb a o muže se začali starat, jako by byl pouze v kómatu a jednoho dne se měl probudit.

Omývali a dezinfikovali jeho tělo a dvacet čtyři hodin denně nechávali v místnosti puštěnou klimatizaci. I přesto lze jen stěží věřit, že rok a půl žili v přesvědčení, že je muž naživu. Podle očitých svědků se z něho stala mumie s masem zaschlým na kostech.

Policii po objevení těla nezbývalo nic jiného než Sonkara znovu transportovat do nemocnice, kde už potřetí (překvapivě) konstatovali jeho smrt. Tehdy se rodina konečně rozhodla, že muže vypraví na poslední cestu.

„Vzhledem k tomu, že zde nebyl spáchán trestný čin, nebudou proti pozůstalým podniknuty žádné další kroky. Až do zásahu úředníků byla rodina přesvědčena, že muž žije,“ řekl novinářům lékař Alok Ranjan.

Zdroj: Oddity CentralNepřehlédněte