Rok 2022 bude v uherskohradišťské nemocnici patřit seniorům

17.2.2022
Redakce

Uherskohradišťská nemocnice se letos zaměří na seniory, kteří patří k nejpočetnější skupině hospitalizovaných. Projekt nazvaný Rok seniora připravila již v roce 2014. Pozornost je i letos upřena především na oddělení následné a ošetřovatelské péče a zdravotně sociální středisko. Na daných odděleních se pečuje o dlouhodobě nemocné pacienty, mnohdy upoutané na lůžko. Nemocnice má na těchto odděleních 122 lůžek, která jsou téměř vždy plně obsazena.

Cílem projektu je upozornit veřejnost na důležitost vnímavého a citlivého přístupu k seniorům, také zlepšit prostředí oddělení, která se pacientům v seniorském věku věnují. Nemocnice chce také získat peníze na kvalitní přístrojové vybavení. „V rámci jednotlivých oddělení pečující o hospitalizované seniory bude pozornost primárně zaměřena na kvalitu poskytované péče,“ uvedla mluvčí nemocnice Lucie Sedláčková.

Nemocnice uspořádá různé doprovodné akce. „Jednou z prvních vlaštovek bude připravovaná výstava výtvarných děl klientů z Domova pro seniory v Uherském Hradišti v nemocniční galerii Patro, nebudou chybět přednášky, semináře, benefiční koncert i tradiční den pro rodinu. Podpora Roku seniora započala ze strany Uherskohradišťské nemocnice již v listopadu 2021, kdy bylo zakoupeno celkem 113 kusů pasivních antidekubitních matrací, které byly v měsíci prosinci umístěny na lůžka na oddělení následné a ošetřovatelské péče,“ uvedla mluvčí. Nové matrace stály 600.000 korun.

„V letošním roce nás také čekají stavební úpravy na Zdravotně sociálním středisku. Bude se jednat především o opravu fasády, montáže nových žaluzií a výmalbu pokojů. Z přístrojového vybavení bychom chtěli na středisko pořídit zvedák pro lepší a šetrnější manipulaci s pacienty. Na oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny plánujeme zakoupit nové elektroléčebné přístroje, které účinně napomáhají snížit bolesti, stimulovat nebo naopak relaxovat svaly a zlepšit prokrvení tkání. Věřím, že tuto léčebnou terapii senioři obzvlášť ocení,“ uvedl předseda představenstva nemocnice Petr Sládek.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte