• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Rok 2024 bude na silnicích Zlínského kraje plný oprav

  11.2.2024
  Simona Knotková

  Na letošek připravuje Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) ve Zlínském kraji opravy silnice I/49 v Otrokovicích na Zlínsku i ve Zlíně.

  U Lípy na Zlínsku bude na stejné silnici stavět okružní křižovatku, opraví též povrch silnice I/57 ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Na Vsetínsku plánuje opravu silnice I/57 ve Valašském Meziříčí, silnice I/35 mezi Zašovou a Stříteží nad Bečvou, silnice I/69 mezi Liptálem a Lhotou u Vsetína a silnice I/35 mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

  V otrokovické části Kvítkovice opraví ŘSD povrch silnice I/49 ve směru ze Zlína. „V loňské stavební sezoně jsme již opravili jízdní pás ve směru do Zlína. Výměnu povrchu vozovky budeme letos také realizovat na silnici I/49 ve zlínské ulici Osvoboditelů v úseku mezi křižovatkami pod divadlem a pod Kolektivním domem,“ uvedla Trubelíková. Práce chtějí silničáři směřovat na období letních prázdnin.

  Další významnou stavbou na silnici I/49 bude vybudování okružní křižovatky v Lípě, a to v místě odbočení na Slušovice na Zlínsku, kde se často stávají dopravní nehody. „Během stavby zůstane silnice I/49 obousměrně průjezdná v provizorních jízdních pruzích. Práce zahájíme už začátkem stavební sezony a dokončení předpokládáme letos na podzim,“ uvedla mluvčí.

  V případě silnice I/57 chystá ŘSD opravu průtahu Valašským Meziříčím. „Letos půjde o první etapu prací, jejichž zahájení předpokládáme v průběhu letních prázdnin. Úsek v délce 1500 metrů začíná u křižovatky s ulicí U Nemocnice a končí před železničním přejezdem na Drážkách,“ uvedla Trubelíková. K navazující druhé etapě chce ŘSD přistoupit v roce 2025, bude se týkat úseku v délce 1,1 kilometru od křižovatky s Rožnovskou ulicí po křižovatku s ulicí U Nemocnice.

  Aktuálně ŘSD připravuje zahájení soutěže na zhotovitele opravy silnice I/35 mezi Zašovou a Stříteží nad Bečvou s předpokládaným termínem prací v první polovině letošního roku. „Brzy také vypíšeme soutěž na zhotovitele druhé etapy opravy povrchu silnice mezi Liptálem a Lhotou u Vsetína. Jde o navazující úsek v délce 2,4 kilometru. První etapu opravy jsme již dokončili v loňské stavební sezoně. Během realizace obou zmíněných akcí předpokládáme vedení provozu kyvadlově na semafory. Přesné termíny zahájení prací včas upřesníme po podpisu smlouvy se zhotoviteli obou akcí,“ uvedla mluvčí.

  Koncem letních prázdnin plánuje ŘSD zahájení opravy tříkilometrového úseku silnice I/35 mezi Rožnovem pod Radhoštěm a Dolní Bečvou. Po dobu prací budou řidiči opravovaným úsekem projíždět kyvadlově. Stejně tomu bude i v případě opravy povrchu silnice I/57, a to průtahu Valašskými Klobouky. Práce chtějí silničáři zahájit v první polovině roku.

  Loni ŘSD ve Zlínském kraji přistoupila k 21 významným opravám na silnicích první třídy, z toho v sedmi případech šlo o práce na mostech. Náklady činily 447 milionů korun.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte