• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Rozčílený muž střílel z plynové pistole u metra. Někdo mu dlužil peníze

    Pražská policie dopadla muže, který minulý týden střílel do vzduchu u stanice metra Opatov. Podezřelý se sám přihlásil a uvedl, že jednal v afektu kvůli dlužníkovi. Za výtržnictví mu hrozí až dva roky vězení.

    Pražští policisté vyřešili případ střelby u stanice metra Opatov, ke které došlo minulý týden. Osmatřicetiletý muž, který tam několikrát vystřelil do vzduchu, se sám přihlásil na policii poté, co bylo zveřejněno pátrání.

    Podezřelý policistům vysvětlil, že jednal v návalu vzteku, protože na místě nenašel muže, který mu dluží peníze. Uvedl také, že střílel z plynové pistole a nikomu nechtěl ublížit. Svého činu lituje a chce se za něj veřejně omluvit.

    Incident se odehrál ve středu večer v Chilské ulici. Muž nejprve zaparkoval na autobusové zastávce u metra a s pistolí za pasem procházel stanicí, jako by někoho hledal. Poté vyšel ven, začal křičet a několikrát vystřelil do vzduchu. Celou scénu natočil na mobilní telefon náhodný svědek.

    Přestože se střelec dobrovolně přihlásil a vyjádřil lítost, policie případ nadále vyšetřuje. Muž je podezřelý z výtržnictví, za které mu v případě obvinění a odsouzení hrozí až dva roky vězení. Policisté při výslechu zajistili plynovou pistoli, ze které měl podezřelý střílet.

    Zdroj: ČTK


    Témata:

    Nepřehlédněte