Rožnov navaří seniorům štědrovečerní večeři

1.12.2022
Simona Knotková

Rožnov pod Radhoštěm na Vsetínsku ve spolupráci s kuchařem Martinem Slovákem nabídne seniorům a lidem v nouzi štědrovečerní večeři. Akce se bude konat třetím rokem. Loni dostali senioři večeři zdarma, letos bude za 75 korun. Avšak dárci mohou tyto večeře seniorům zakoupit, a vykonat tak dobrý skutek, sdělila mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Senioři a lidé v nouzi si budou moci vybrat rybí nebo čočkovou polévku, kuřecí řízek nebo podkovu z kapra a jako příloha bude tradiční bramborový salát.

„V nynější těžké době je potřeba si navzájem pomáhat a období Vánoc k tomu přímo vybízí. I v letošním roce chceme seniorům nabídnout štědrovečerní večeři za symbolickou cenu, a otevíráme tedy třetí ročník tohoto projektu. Zároveň nabízíme možnost vykonat dobrý skutek a některému ze seniorů večeři zakoupit. Je už na každém, zda to bude jedna, deset nebo dvacet porcí,“ uvedl starosta Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).

K večeři bude připojeno vánoční přání, vyrábějí je děti z rožnovských mateřských škol. „Štědrovečerní večeře, které jsou určeny pro seniory od 60 let, rozvezeme vakuově zabalené a obsahovat budou polévku a hlavní chod,“ uvedla koordinátorka Hana Cábová.

Večeře bude možné objednávat od 1. do 16. prosince na telefonním čísle 739 505 827 nebo e-mail: [email protected]. Na těchto kontaktech je také možné večeři pro seniory koupit. Rozvoz večeře bude den před Štědrým dnem. Loni dostali senioři ve městě zdarma 475 štědrovečerních večeří.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte