Roztocká škola v části Žalov by měla fungovat od září 2021

4.1.2020
Ondřej Matěj Hrubeš

Hodnota zakázky je podle předpokladů projektanta kolem 180 milionů korun Kč bez DPH. Přesná částka bude jasná až po uzavření smlouvy s vybranou zhotovitelskou firmou, což by podle místostarosty mohlo být za několik týdnů, pokud se proti výsledkům tendru nikdo neodvolá. Město má pro stavbu školy schválenou dotaci 56 milionů, využije i úvěr.

Nová škola bude mít tři podlaží, pojme až 240 žáků, počítá se také se šesti třídami družiny, speciálními učebnami pro výuku jazyků, přírodopisu a informatiky. Chybět nebude ani jídelna a kuchyně s kapacitou až 600 obědů.

K nové budově hodlá vedení města později nechat přistavět i tělocvičnu, půjde ale o samostatnou zakázku.

Roztocká základní škola má přibližně 1000 žáků a její kapacita ani s přístavbami nestačí. Prostory podle starosty Jana Jakoba (TOP 09) dostačují na úkor komfortu pro žáky i pro pedagogy.

Roztoky budou mít v příštím roce schodkový rozpočet, schodek město pokryje z přebytků z minulých let a z úvěru. Výdaje i příjmy podle návrhu rozpočtu dosáhnou 322 milionů korun. Ve městě žije přes 8500 obyvatel, ještě v roce 2000 to bylo zhruba o třetinu méně.

ČTKNepřehlédněte