Rybník Hliník jako místo pro rekreaci a nově i pro lov ryb. A není sám

16.11.2020
Fefík

Objekt byl postaven a zkolaudován v souvislosti s obnovou Řepského potoka. Rybník Hliník je poslední volně přístupnou vodní plochou v těsné blízkosti Řepského sídliště (především Sídliště Řepy II). Všechny ostatní větší rybníky, až na Velký rybník a soukromý rybník Prasečák, byly v katastrálním území Řepy a Zličín v druhé polovině 20. století zrušeny. Kolem vodní plochy se v současné době nacházejí skladové a výrobní areály. V těsné blízkosti rybníka vznikl bytový komplex Koivu Zličín. Nejen pro tuto zástavbu v bezprostřední blízkosti rybníka a pro jihozápadní část stávajícího Sídliště Řepy II je rybník Hliník s jeho ojedinělou vodní plochou i okolní doprovodnou zelení důležitým místem pro rekreaci.

Nejdelší pražský potok Rokytka už v Kyjích neohrožuje zástavbu

Na rybníku Hliník je od úterý 10. listopadu povolen sportovní rybolov. Na území hlavního města se tak otvírá další vodní plocha, kde mohou vykonávat rybářské právo držitelé mimopstruhových povolenek ČRS Územního svazu města Prahy, mimopstruhových povolenek celosvazových a celorepublikových. Ke stávající druhově pestré obsádce ryb byli doplněni ještě tržní kapři a tento rybník je proto dobře připraven potěšit všechny oprávněné sportovní rybáře.

Od 8. listopadu je také znovu povolen lov ryb na udici v rybníku Martiňák v Dolních Počernicích; rybník je po opětovném zarybnění. Po dokončení údržby je pak od 2. listopadu ukončen zákaz lovu ryb na Cukrovarském rybníce ve Vinoři.

hliník pra.p
Rybník Hliník.
(Pražská příroda)


Nepřehlédněte