Rybník ve Hvězdě je vypuštěn, vandalové neustále poškozují jeho náhon

15.9.2018
Fefík
Další fotky

Aby bylo možné toto propojení provést, musel být rybník Ve Hvězdě vypuštěn. Vypuštění rybníka bude využito k jeho vyčištění a drobným opravám. Na dně rybníka se nachází asi 15 cm vysoká vrstva bahna a štěrk na opevnění hráze je sesunutý pod hladinu. Rybník se odbahní, opraví se hráz i nátokový objekt, ze kterého vypadlo několik kamenů.

Vzhledem k tomu, že v rybníce se koupe velké množství psů a rybník má jílovité dno, které není nijak ochráněno, je voda v rybníce neustále zakalená. Aby se tomu zabránilo, bude dno rybníka nově vysypáno štěrkem.

Zásadní bude ale oprava náhonu, který je kvůli neustálému poškozování vandaly v havarijním stavu, a už několikrát se stalo, že voda do rybníka vůbec nedotekla.

FOTO: Rybník Ve Hvězdě

Rybník Ve Hvězdě - 1 fghjklRybník Ve Hvězdě - 2 lesyjlmpRybník Ve Hvězdě - 3 lesypRybník Ve Hvězdě - 4 prahaeuRybník Ve Hvězdě - 5 prpř
Další fotky
Rybník Ve Hvězdě - 6 lesyhlRybník Ve Hvězdě - 7 světlička mokřad hvězdaRybník Ve Hvězdě - 8 P1240774Rybník Ve Hvězdě - 9 P1240776Rybník Ve Hvězdě - OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Nepřehlédněte