Rychlejší očkování. V Pardubicích bude s vakcinací pomáhat kamion

11.6.2021
Redakce

Kraj spolupracuje s organizací Podané ruce. Očkovací truck zkrátí čekání na PIN 2 registrovaných zájemců. Lidé se nemusí přeregistrovat, informaci o změně očkovacího místa dostanou SMS. „Následně jim přijde PIN 2 již s nabídkou volných termínů do očkovacího kamionu,“ řekl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Kamion bude parkovat u sokolovny v Jiráskově ulici. Provoz v pondělí zahájí v 9:00. Další dny v něm budou zdravotníci očkovat od 8:30 do 18:30. Zájemci tam budou přesouváni podle věku.

„Prioritně začneme přesouvat registrované o očkování sestupně ve věku do 40 let a následně budeme pokračovat k mladším dle kapacit kamionu,“ řekla náměstkyně hejtmana Michaela Matoušková (STAN). Podle potřeby tam budou očkovaní i lidé, kteří se registrovali v očkovacím centru v Chrudimi.

Děti s onemocněním plic jsou v ohrožení. Očkování je pro ně extrémně důležité

„Přímá registrace do kamionu prostřednictvím rezervačního systému nebude umožněna. K rezervaci termínu se tak dostanou pouze ti, kteří jsou zaregistrovaní do sálu Jana Kašpara, jehož kapacity navýšíme od příštího týdne na pět očkovacích linek,“ dodal Matoušková.

Podle dat ministerstva zdravotnictví aspoň první dávku dostalo v kraji 36 procent obyvatel. Od konce prosince očkovací centra podala 270.195 dávek vakcíny. První dávku dostalo 187 664 lidí.

adp/ČTKNepřehlédněte