• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Sázka na bělouše se vyplatila a známé dámy v komisi o nejlépe upraveného koně

  20.5.2024
  Aleš Pohořal

  „Na co si vsadíme?“ To byla otázka jednoho z návštěvníků nedělního dostihového odpoledne v Chuchle Areně směrem ke své ženě. „Já tomu sice nerozumím, ale startují dva bělouši, a tak snad na ně,“ špitla manželka, a protože bylo vidět, že tenhle muž své ženě nic neodepře, vrhl se k pokladně.

  A udělal dobře. Právě v tomto hlavním dostihu s názvem 75. VELKÁ KVĚTNOVÁ CENA – 15 LET SE 108ČKOU se koně bílé barvy prosadili. Oba již patří spíše k doyenům startovního pole, je jim osm let. Vyhrál favorit Ignacius Reilly v sedle s žokejem Davidem Liškou. Tento valach svěřenec trenérky Záhorové ze stáje V3J má za sebou spoustu úspěchů doma i v zahraničí a už mu chybí málo k výdělku 2 milionů korun. „I když se zdálo, že soupeři jsou v cílové rovině daleko před námi, věřil jsem mu, stačila pobídka a všechny porazil,“ řekl žokej David Liška.

  To druhé místo hřebce Politicum bylo překvapením. Startoval letos poprvé a v sedle s Adamem Florianem ukázal, že do starého železa nepatří.

  To máme u nás hezké holky i mezi jezdkyněmi. Společné foto před dostihem žen to jednoznačně ukazuje. Foto: Tomáš Bernat

  Samozřejmě, že se opět vyhlašoval nejlépe upravený kůň v jednom z dostihů a tentokrát padla volba na dostih žen CENA BOKABAU – 3. POHÁR LATY BRANDISOVÉ. Jen připomeňme, že ošetřovatel či ošetřovatelka oceněného koně získává od vydavatelství A11 2000 korun a od pořadatele certifikát. Tentokrát byly v komisi i dvě úspěšné dámy, moderátorka Eva Perkausová a Lucie Bošková, jednatelka sponzorské firmy. Cenu získala Jana Vargová za úpravu koně Aidensfielda. V samotném dostihu se pak prosadilo komplet něžné pohlaví. Vyhrála klisna Magical Love, v sedle byla žokejka Vendula Korečková a trenérkou je Jana Mannová.

  Další dostihy se konají v Chuchle Areně 1. června a budou spojeny s Dětským dnem.  Nepřehlédněte