• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Schoval se na toaletách obchodního domu a po zavírací hodině kradl

  10.8.2022
  Redakce

  Elektroniku za půl milionu korun podle policie ukradli z prodejny mobilních telefonů v obchodním domě v Olomouci dva cizinci ve věku 42 a 41 let. Jeden z nich se schoval na veřejných toaletách a po zavírací hodině pronikl do setmělého obchodu. Policisté je dopadli o uplynulém víkendu krátce poté, co se stejným způsobem chtěli vloupat do prodejny v obchodním domě ve Zlíně. Obviněni byli z krádeže, krádeže ve stadiu pokusu a poškození cizí věci. Za důmyslný způsob krádeže jim hrozí až pět let vězení.

  Kriminalisté vyšetřovali krádež zboží z prodejny s mobilními telefony v Olomouci od loňského listopadu. „Z provedeného šetření zjistili, že se jednalo o promyšlený způsob krádeže. Jeden z mužů se měl za pomoci druhého ukrýt na veřejných toaletách obchodního domu a zde vyčkat až do zavírací doby. Poté se měl přemístit do prodejny mobilních telefonů, ze které měl odcizit téměř 80 kusů elektroniky, sestávající se především z mobilních telefonů, tabletů, datových kabelů a paměťových karet,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

  Zloděj v prodejně našel také klíč od trezoru, ze kterého ukradl téměř 60 tisíc korun. Vše si uschoval do sportovních tašek a ukrytý vyčkal na toaletě až do otvírací doby. „Krátce po otevření obchodního centra jej měl druhý muž na toaletách vyzvednout a společně i s nakradenými věcmi měli místo opustit,“ uvedla Vaňharová.

  Olomoučtí kriminalisté na případu několik měsíců pracovali. Také díky důkladné analýze charakteristického postupu u obdobné trestné činnosti spáchané na různých místech Česka dospěli k závěru, že krádež mají na svědomí právě tito dva cizinci. Policisté je dopadli minulý týden při jejich neúspěšném pokusu o vloupání do obchodního domu ve Zlíně. „Způsob provedení víceméně kopíroval podobu olomouckého případu. Krátce po spáchání činu oba muže zadržela zásahová jednotka za přítomnosti olomouckých a zlínských kriminalistů,“ uvedla Vaňharová.

  Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soud akceptoval. „Trestní stíhání probíhá vazebně. V současné době kriminalisté také prověřují, zdali obvinění nemají na svědomí ještě další skutky obdobného charakteru spáchané v rámci České republiky,“ dodala Vaňharová.

  Zdroj: ČTK, sk  Nepřehlédněte