Se samurajským mečem hrozili muž a žena usekáním rukou

12.1.2022
Jiří Bydžovský

Pro trestné činy nebezpečné vyhrožování a porušování domovní svobody stíhají jindřichohradečtí kriminalisté  muže a ženu z Dačicka. Začátkem loňského listopadu měli, podle policistů, násilně vniknout do cizího bytu a tam vyvolat hádku s bývalým přítelem ženy a dalším uživatelem bytu. Hrozili jim usekáním rukou mačetou.

„2. listopadu 2021 v podvečerních hodinách, v obci na Dačicku, po předchozí vzájemné domluvě, oba nejprve přelezli oplocení domu, kde podezřelý muž rukojetí přineseného samurajského meče takzvané katany, měl rozbít skleněnou výplň okna v přízemí domu a vlézt do obývacího pokoje,“uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. V bytě měl, společně s podezřelou ženou , vyvolat konfrontaci s bývalým přítelem ženy a zároveň s druhým uživatelem bytu.

„Oba poškození chtěli utéct do vedlejší místnosti ve snaze se před oběma ukrýt. Podezřelý muž stihl strčit mezi dveře a práh svou nohu, následně se o dveře měl přetlačovat,  ve snaze je otevřít a dostat se k oběma poškozeným. Po celou dobu tohoto jednání měl podezřelý muž držet v ruce samurajský meč, který posléze měla držet i podezřelá žena. Podezřelý muž měl  na poškozeného křičet, že mu useká ruce.,“ řekla mluvčí.

Bývalý přítel ženy, ze strachu o svůj život a zdraví utekl do jiné místnosti, kde se zamkl. Teprve poté podezřelá žena a následně i podezřelý muž  byt opustili.

„Téhož dne se na místo dostavili dačičtí policisté, kteří případ  zadokumentovali. Následující den, 3. listopadu ,věc postoupili jindřichohradeckým kriminalistům k dalším úkonům,“ doplnila mluvčí. Oba obviněné kriminalisté trestně stíhají na svobodě.

Zdroj:vz

 Nepřehlédněte