Šedesátiletý muž z Horního Slavkova se zpovídá u soudu z dvojnásobné vraždy

4.10.2021
Roman Kořinek

Z dvojnásobné vraždy se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat šedesátiletý Miroslav Kumbera z Horního Slavkova na Sokolovsku. Podle státního zástupce letos v lednu zastřelil v Horním Slavkově svou legálně drženou zbraní dva lidi.

„Za dvojnásobnou vraždu mu u soudu hrozí až výjimečný trest. Státní zástupce v případě uznání viny navrhuje trest 16 let vězení ve věznici s ostrahou a propadnutí zbraně,“ řekla dnes mluvčí soudu Jana Durná.

Muž se k zastřelení své o pětadvacet let mladší přítelkyně a jejího údajného milence v přípravném řízení i u soudu přiznal. Policisté ho zadrželi po činu několik desítek metrů od auta, v němž byli oba zastřelení.

Žalovaný skutek se stal letos 16. ledna v podvečer. Podle obžaloby si Kumbera všiml v Horním Slavkově zaparkovaného auta, když jel kolem. Vystoupil ze svého vozu a přišel k druhému autu, v němž byla jeho přítelkyně a další muž. Po slovní rozepři obžalovaný ženu i muže zastřelil několika výstřely legálně drženou zbraní. Oba byli na místě mrtví.

Soud pokračuje v dalších dnech.

Zdroj: čtkNepřehlédněte