Sedmička má jedny z nejlepších webových stránek

14.5.2022
Renata Říhová

Podle rozhodnutí odborníků mají pro letošní rok nejlepší webové stránky v Praze z velkých městských částí Praha 2 a Praha 7, mezi těmi menšími uspěla městská část Praha–Kunratice. Slavnostní předávání cen krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb 2022 proběhlo 26. dubna v Rezidenci primátora hlavního města Prahy.

Sedmá městská část byla oceněna za celkové zpracování svých webových stránek www.praha7.cz i inovativní služby, jako je webový portál Praha 7 pomáhá. Vítězové krajských kol postupují dále do celostátního kola.

Do 19. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2022 o nejlepší webové stránky měst a obcí se v hlavním městě zapojilo celkem 22 webových stránek městských částí. Mezi obcemi, respektive malými městskými částmi, letos zvítězila Praha–Kunratice před radnicemi Praha–Satalice a Praha–Lysolaje. V kategorii “město“ byly mezi velkými městskými částmi nejúspěšnější Praha 2 a Praha 7. Za nimi se umístila Praha 8 a Praha 12.

Do celostátního kola soutěže Zlatý erb 2022 postupují městské části Praha 2, Praha 7 a Praha–Kunratice. Výsledky finálového kola budou vyhlášeny na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě dne 16. května v Hradci Králové.

V letošním roce se koná již 24. ročník soutěže Zlatý erb, kterou organizuje Český zavináč. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb. Pořadatelé letos výrazně inovovali hodnotící kritéria s důrazem na uživatelskou přívětivost a informační hodnotu pro občany a návštěvníky obce. Pozměněna byla kritéria, která byla čistě subjektivní, jako například výtvarné zpracování webových stránek obce. Porotci se tak mohli více soustředit na objektivnější prvky webů jako například na to, jak je snadné nalézt potřebné informace o životních situacích.

Zdroj: TZ MČ Praha 7


Témata:

Nepřehlédněte