Šéf brněnské slévárny: Odmítám tvrzení, že slévárna smrdí na kilometry daleko a otravuje ovzduší

11.8.2022
Jan Štoll

Slévárna HEUNISCH je osočována z toho, že její výroba je spojená se zápachem. Jihomoravský kraj nechal na jaře loňského roku přeměřit kvalitu ovzduší v brněnské Líšni a Vinohradech. Měření nezjistilo překročení žádných limitů, a to ani u látek, jejichž výskyt v ovzduší se běžně neměří. Přesto úřad nařídil slévárně jejich snížení, ta pracuje na zlepšení.

„Odmítal jsem a stále odmítám tvrzení, že slévárna smrdí na kilometry daleko, nebo že je nebezpečná a otravuje ovzduší. To koneckonců potvrzují i studie a šetření v Líšni a jejím okolí. Fungujeme v průmyslové zóně a jsem opravdu přesvědčen o tom, že nejsme jediným zdrojem pachů, které jsou v okolí cítit,“ uvedl Jens Heunisch, ředitel slévárny.

Ikdyž není slévárna litiny v oblasti zdaleka jediným podnikem, jako jediný se hlásí k řešení. Letos optimalizovala vzduchotechniku a přešla na nový pojivový systém, který má podle testů emise snižovat o 25 procent. „Prvním je testování formovací směsi pro nižší pachovou stopu, ze které pravidelně odebíráme vzorky a ty odevzdáváme výrobci. V první polovině prázdnin jsme dále testovali další surovinu jádrové směsi, která může mít pozitivní dopad na pachový vjem. Současně jsme zahájili přípravy na zkoušky nových nátěrových hmot v jaderně, které jsou na bázi vody a vhodné pro použití v letních měsících. Dalším projektem jsou možnosti užití dopalovací komory tak, abychom přes ni částečně dopalovali a tím neutralizovali vzduch s určitou pachovou stopou. Posledním krokem, který jsme dosud o prázdninách realizovali, je instalace dalších dopalovacích hořáků v chladicím tunelu formovny,“ dodal Heunisch.

Slévárna hledá s odbornými firmami další řešení, která mají snížit pachové projevy. Od zahájení výroby pod značkou HEUNISCH investovala do technologií přes 20 milionů eur. Začátkem roku 2020 také zprovoznila nový odprašovací systém v přípravně formovací směsi.

sto/ČTK


Témata:

Nepřehlédněte