• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Šéf pražského magistrátu Kubelka oslavil narozeniny. Od primátora si něco vyslechl

  1.2.2024
  Jan Štoll

  Ředitel pražského magistrátu Martin Kubelka oslavil v minulých dnech 40. narozeniny. Jeho kulatiny se však neobešly bez povšimnutí. Primátor Bohuslav Svoboda ho na prvním letošním zastupitelstvu ani trochu nešetřil.

  Primátor ředitele Kubelku zahrnul chválou a poděkováním. „My jsme mu poděkovali za to, jak pro magistrát pracuje. Je to vlastně šéf veškeré naší administrativy. Všechny ty věci, které my tady prohlasujeme a obhajujeme, tak on je potom musí zrealizovat a vede ten úřad skutečně dobře, ty jednotlivé odbory fungují, čili ta gratulace byla zároveň poděkováním za jeho stávající činnost,“ řekl primátor Svoboda (ODS).

  Kubelkovi přišli popřát i další politici, a také desítky zaměstnanců magistrátu. „Já jsem byl rád, že jsem zadržel slzy a musím říct, že mě to velice potěšilo a překvapilo, že vlastně ta práce, která tady je a je to společná práce, že se nám daří vybudovat stabilní tým, že se můžeme opřít jeden o druhého,“ řekl ředitel Kubelka.

  Jeho kariéra na magistrátu má stále trajektorii stoupající hvězdy, nastoupil v roce 2014 a postupně se vypracoval až, na šéfa magistrátu v roce 2018. „Prošel jsem si různé pozice a tahle poslední je asi ta nejnáročnější, překvapivě,“ řekl Kubelka. Postupný růst byl zřejmě kvalitním základem pro jeho současnou pozici. „To, co je pro mě zásadní na té jeho práci, je to, že skutečně dokázal všechny ty jednotlivé odbory propojit mezi sebou, že spolu komunikují, že si vycházejí navzájem komunikačně vstříc a z toho pochopitelně potom vyplývá daleko reálnější řešení těch problémů, které máme,“ ocenil primátor Svoboda.

  Podle Kubelky záleží hlavně na konkrétních lidech. „Pokud je vůle pracovat a spolupracovat, neházet si klacky pod nohy, tak to dílo se daří a opravdu se daří,“ dodal. Podle něj se to pak odráží i ve zvládání úkolů, které na magistrát přehazuje stát. „Úkoly nad rámec povinností, samozřejmě bez toho, aniž bychom dostali adekvátní finanční ohodnocení,“ dodal. „Já bych mu popřál to, aby byl i nadále tak úspěšný jako je teď a aby byl v životě spokojený, narodilo se mu dítě velmi nedávno, má tam nějakého tříměsíčního cvrčka, tak ať mu prospívá,“ dodal Svoboda. Kubelka také ke konci listopadu obdržel stříbrnou medaili Kanceláře Poslanecké sněmovny. Byla mu předána  při slavnostním setkání v sále Státních aktů Poslanecké sněmovny.

  Zdroj: TV Praha  Nepřehlédněte