Senioři a lidé na vozíku se dostanou na atraktivní místa Šumavy!

13.5.2022
Andrea Jančová

Speciální autobusy opět vyjedou na Šumavu. Seniory a méně pohyblivé lidi začnou opět od 17. května vozit po atraktivních místech národního parku. Sérii celodenních autobusových výletů nazvanou Dostupná Šumava pořádá Národní park Šumava společně s ČSAD autobusy Plzeň už zhruba čtvrt století.

Díky nim se mohou tito lidé podívat i na atraktivní místa Šumavy, kam by se jinak nedostali, protože se se tam nedá a někdy ani nesmí zajet autem. Autobusy jezdí mimo hlavní sezonu – v květnu, červnu, září a říjnu, řekl Zbyněk Hupák, zástupce ředitele pro dopravu společnosti Z-Group bus, kam divize ČSAD autobusy Plzeň patří.

V předchozích dvou letech oblíbený program poznamenala pandemie. „V letošním roce se bude jezdit po obdobných trasách a místech jako v roce 2021, ale se dvěma novinkami. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Environmentální středisko Špičák, vrchol Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel. Nově jsou pak navíc zařazeny místa Nový Brunst – bývalá sklárna a v rámci Roku mokřadů také rašeliniště u Skelné. V případě zájmu osazenstva zájezdu se je rovněž možné ještě zastavit u pramenu Řezné,“ uvedl Hupák.

Speciálně vypravované autobusy pojedou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Na jaře je vypsáno 21 termínů a na podzim dalších 24. V úterý a čtvrtek lze nastoupit do autobusu v Plzni, v Přešticích, v Klatovech, v Kolinci a v Sušici. Ve středu v Nepomuku, v Horažďovicích, ve Strakonicích nebo ve Vimperku. Cena zájezdu je 400 až 500 korun za osobu podle nástupního místa a zahrnuje služby průvodce Šumavou a dopravu autobusem s klimatizací, v případě poptávky na přepravu elektrického vozíku jede nízkopodlažní autobus. O místa je každoročně velký zájem.

Zdroj :ČTKNepřehlédněte