Senioři na Čtyřce se nudit nemusí

23.1.2023
Renata Říhová

Aktivním seniorům nabízí čtvrtá městská část řadu zajímavých aktivit pro naplnění jejich volného času. Z pestré nabídky akcí a aktivit, kterou najdou na senior webu nebo facebooku městské části, si jistě vybere každý.

Sportovní, kulturní, poznávací či vzdělávací akce a aktivity, které pro své seniory připravuje městské část Praha 4 a různé spolky, nadační fondy či organizace, zaměřující se na práci s danou cílovou skupinou jsou zpravidla zdarma nebo za zvýhodněné vstupné.

V lednu se mohou milovníci šachu těšit na mezigenerační turnaj se žáky Základní školy Jílovská. Turnaj je vhodný pro pokročilé i začátečníky. Pro vítěze jsou připraveny poháry a drobné dary. Akce se koná 26. ledna od 14 hodin v malé tělocvičně školy Jílovská.

Nejen seniorům nabízí Kulturní centrum „12“ z nedalekých Modřan zajímavé cestovatelské přednášky. Například již ve středu 15. února se mohou těšit na přednášku s názvem Barvy Indie – neuvěřitelný mix kultur a náboženství. Barevná sárí, největší velbloudi na světě, bihárští sloni, lidští rikšové, svatí Sádhuové, prastaré Varanasí, města z pohádek Tisíce a jedné noci, bělostný Taj Mahal. Zkrátka to nejlepší ze severní Indie jim představí cestovatel a fotograf Tomáš Kubeš. Vstupné je 40 korun. Přednáška s mluveným slovem i videoprojekcí začíná ve 13.30 hodin v objektu centra Jordana Jovkova 3427/20.

Podrobný přehled všech akcí a aktivit pro seniory je zveřejněn na senior webu či facebooku městské části.

Zdroj: MČ Praha 4


Témata:

Nepřehlédněte