Senioři na Desítce se mohou naučit pracovat s chytrým telefonem

30.1.2023
Renata Říhová

Radnic desáté městské části připravila na únor pro své seniory bezplatné kurzy Jak pracovat s chytrým telefonem. Kurzy jsou určeny osobám v seniorském věku, které se chtějí seznámit s výhodami chytrého telefonu a možnostmi jeho využití

Kurzy Jak pracovat s chytrým telefonem jsou určeny osobám v seniorském věku, které se chtějí seznámit s výhodami chytrého telefonu a možnostmi jeho využití. Cílem kurzu je zvládnout základní ovládání dotykového telefonu s operačním systémem Android a vědět, jak ho využívat podle vlastních potřeb. V kurzu se senioři dozvědí informace o jejich telefonu a jeho nastavení, o možnostech příslušenství, základní popis a ovládání operačního systému Android, jak telefon využívat pro telefonování, SMS, pořizování a posílání fotografií a videí a využívání dostupných praktických aplikací.

Bezplatné kurzy jsou určeny pro seniory 60+ s trvalým bydlištěm na území Prahy 10 a jsou pro ně bezplatné. Probíhat budou od 6. do 20. února každé pondělí a středu od 8.30 a od 11 hodin v radničním salónku na Úřadu městské části Praha 10.

Každý kurz se skládá z pěti dvouhodinových lekcí a jeho kapacita je maximálně 12 osob. Na kurzy si musí účastníci přinést své vlastní zařízení (dotykový telefon či tablet), aby se učili na svém.

Registrace na oba kurzy bude probíhat osobně ve středu 1. února od 8 hodin do naplnění kapacity v informační kanceláři na adrese Vršovická 68, přízemí budovy B. Je nutné se přihlásit osobně, jakákoliv jiná forma přihlášení (telefonem, poštou) nebude platná.

Přihlášku ke kurzu lze stáhnout na webu městské části nebo si vyzvednout v informačních kancelářích Prahy 10. Vyplněnou přihlášku předloží zájemci o účast v kurzu v den registrace společně s platným občanským průkazem ke kontrole trvalého bydliště na Praze 10.

Zdroj: MČ Praha 10


Témata:

Nepřehlédněte