Senioři z RoSy v Kobylisích předvedli letní módu na osmé módní přehlídce

10.8.2022
Renata Říhová

Již po osmé se převtělili senioři z pražského Centra RoSa v Kobylisích do modelek a modelů, aby společně předvedli módu ve stylu „lážo – plážo“. Ve čtvrtek 28. července vyšlo společně na červený koberec dvacet modelek a modelů seniorského věku, které podpořila patronka letošního ročníku herečka Sabina Laurinová a čestný host přehlídky, herec Roman Štabrňák. Nejstarší modelkou byla paní Radmila Janíčková, která v červnu oslavila 92. narozeniny

Jak se obléknout a jaké zvolit doplňky na pláž a v horkých letních dnech? Inspiraci našli návštěvníci módní přehlídky v Centru RoSa, kde předvedli pestré outfity a doplňky modelky a modelové ve věku mezi 70 a 92 lety. Jednoho z modelů doprovodila patronka módní přehlídky v RoSe, herečka Sabina Laurinová. „Já jsem vlastně měla štěstí, že jsem od maminky zažila oba prarodiče a ze strany tatínka alespoň babičku Boženku. Všichni pro mě byli takovým vzorem skromných a pracovitých lidí, kteří se uměli radovat z maličkostí. Vím, že je to generace, která to neměla vždy v životě jednoduché, přesto jsou většinou tito lidé skromní a optimističtí, a to mě oslovuje. Mám pocit, že na seniory obecně se myslí pořád málo, a přitom jsme všichni v situaci, že seniorem jednou budeme každý – a každý člověk má právo žít co nejvíce plnohodnotný a důstojný život. To je na RoSe obdivuhodné, lidé tam mají pomoc a dobré zázemí, to je mi na RoSe sympatické, co víc si přát,“ řekla Sabina Laurinová.

Čestným hostem módní přehlídky v RoSe byl herec a kouzelník Roman Štabrňák, který také předvedl seniorům své kouzelnické umění. „Vzpomínám, jak jsem trávil víkendy jako malý u babičky, byť to bylo na sídlišti, bylo to fajn. Když jsem odrostl, tak jsem se snažil starat já o ní. Vzpomínám na to rád. Všichni budeme jednou staří a nejlepší je se chovat tak, jak bychom chtěli, aby se pak v tomto věku někdo choval k nám. Všechno se nám může vrátit a já jsem rád, že mohu někoho potěšit,“ upřesnil Roman Štabrňák.

Modelky a modelové letos předvedli oblečení charitativního second handu Fashion Charity Shop neziskové organizace Klub svobodných matek, který pomáhá rodičům samoživitelům. Předvádějící vynesli především modely pro horké letní dny s doplňky. Modelky tradičně nalíčily vizážistky Yves Rocher. Nad akcí převzali záštitu pražská radní Hana Třeštíková (Praha sobě) a radní Prahy 8 Michal Švarc (Patrioti).

V Rezidenci RoSa bydlí senioři různého věku. Motivací, proč se rozhodli pro toto bydlení, je zachovat si aktivní způsob života, samostatnost a soběstačnost do vysokého věku. V případě potřeby však mají služby na dosah. Kromě toho je rezidence otevřená i veřejnosti, což umožnuje navazování nových sociálních kontaktů. Lidé tu nezůstávají izolovaní a mohou si zde nalézt nové přátele. V Centru RoSa na každého denně čeká zajímavý program, který spojuje všechny generace. Nechybí v něm mimo jiné zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky různého zaměření, jazykové kurzy, jóga, koncerty, výstavy a mnoho dalšího. V RoSe funguje také řada služeb, jako například kadeřnictví, masáže, fyzioterapie, manikúra – pedikúra, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace. Na konci léta se otevře další Rezidence RoSa v Liberci.

Zdroj: TZ Centrum RoSa


Témata:

Nepřehlédněte