Seniorka načapala v koupelně zloděje, prý jen hledal nádraží

30.7.2021
Jan Štoll

Cizího muže potkala ke konci července kolem osmé hodiny ranní v koupelně svého rodinného domku v Liberecké ulici v České Lípě 74letá majitelka. Na otázku, co u ní doma pohledává, jí odpověděl: „Nevíte, jak se dostanu na vlakové nádraží?“ Žena ho z domu vykázala a když odešel, kontaktovala naši tísňovou linku 158.

„Policisté zjistili, že se jedná o 39letého muže z Moravskoslezského kraje, který 16. července letošního roku opustil brány věznice v Rýnovicích na Jablonecku, kde si odpykal čtyřletý trest odnětí svobody za krádeže vloupáním a za porušování domovní svobody,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Podle popisu policie měl recidivista návrat na svobodu údajně oslavit se svým kamarádem z Českolipska a od té doby se tu zdržuje. „Přitom by prý rád odcestoval za svou rodinou na Moravu, což se mu zatím nepodařilo. Do rodinného domu v České Lípě vnikl neuzamčenými vstupními dveřmi,“ dodala mluvčí.

V souvislosti s tímto deliktem čelí novému trestnému stíhání ve zkráceném přípravném řízení, ve kterém se zodpovídá z přečinu porušování domovní svobody. Za to ho soud může vrátit zpátky do vězení na další tři roky.

Zdroj: TZ PČRNepřehlédněte