Seznamte se s nejstarší kočkou na světě! Má stejně let jako její majitelka

25.11.2022
Simona Knotková

Želvovinová kočka Flossie má úctyhodných 26 let, což z ní dělá nejstarší známou kočku na světě. Nyní žije u čtvrtého majitele, sedmadvacetileté Londýňanky Vicki Green.

Rekord byl Flossie uznán 10. listopadu, kdy měla přesně 26 let a 316 dnů. Původně toulavá kočka žila se svým prvním majitelem deset let. Když zemřel, do péče si ji na dalších 14 let vzala jeho sestra. Po její smrti žila krátce u třetího majitele, až se dostala do rukou charitativní organizace Cats Protection. Zde si ji převzala její nynější majitelka, sedmadvacetiletá Vicki Green.

Je to pes, nebo kočka? Internet se baví mazlíčkem originálního vzhledu

„Hned od začátku jsem věděla, že Flossie je výjimečná kočka, ale nikdy by mě nenapadlo, že sdílím domov s držitelkou světového rekordu,“ říká Green.

Navzdory tomu, že staré zvíře je už částečně slepé a nevidí ve tmě, je prý pořád velice hravé a přítulné. Naomi Rosling z Cats Protection připomíná, že věk Flossie je ekvivalentem lidských 120 let. Na kočku, která se obvykle dožívá 12 až 18 let, je to skutečný unikát. „Každý den se nesetkáváte s kočkou, která po světě chodí už od půle 90. let,“ říká Craig Glenday z Guinessova světa rekordů.

„Vždycky jsem chtěla dát starším kočkám příjemný pozdní život. Jediné, co potřebují, je pohodlná postel v teplém milujícím domově. Na oplátku vám věnují spoustu lásky,“ vzkazuje Green dalším potenciálním majitelům starých zvířat.

Zdroj: MirrorNepřehlédněte