Silničáři obnovili průjezd Pískem na Tábor. Opravu silnice dokončí na jaře

22.11.2021
Jiří Bydžovský

Provoz na opravované komunikaci I/20 na průtahu Pískem je opět bez větších omezení průjezdný. Práce pro letošní rok končí. Dělníci se tam vrátí začátkem příští stavební sezony. Silnice je v mnohem horším stavu než se původně předpokládalo. Práce měly skončit letos v listopadu.

„Téměř čtyři kilometry dlouhý úsek vozovky měl být podle původních předpokladů opraven v celé délce do konce listopadu. Kvůli zjištěným stavům, které projektová dokumentace nepředpokládala, došlo na stavbě ke komplikacím. Stav podkladních vrstev u některých sjezdů z hlavního tahu byl horší, než se původně předpokládalo. Oprava tak musela být v těchto úsecích provedena jinou technologií a tím došlo ke zdržení,“ uvedl Adam Koloušek z Ředitelství silnic a dálnic.

Vzhledem ke zhoršujícím se klimatickým podmínkám bylo rozhodnuto o přerušení stavby a dokončení zbývajícího úseku opravy silnice před sjezdem na Tábor v příštím roce. Stavební práce v tomto úseku budou znovu obnoveny začátkem příští stavební sezóny, tedy na jaře příštího roku. Úplně dokončeny by pak měly být během jednoho měsíce.

„Práce na obnově konstrukčních vrstev vozovky, reprofilaci příkopů, opravách jednotlivých propustků a výměně svodidel budou i v příštím roce prováděny za provozu se snahou o co nejmenší omezení provozu,“ dodal Koloušek.

Zdroj:vz/tz

 Nepřehlédněte