• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Silnice v Plzeňském kraji jsou po úterním sněžení sjízdné. Na Tachovsku a Klatovsku fouká silný vítr

     Po včerejších problémech na silnicích v Plzeňském kraji  už je dnes poměrně klid. Vozovky jsou s opatrností sjízdné. V nižších polohách začalo pršet, takže vozovky jsou většinou holé. Jak potvrdil dispečer krajských silničářů Jiří Slapnička zbytky sněhu, nebo závějí při okrajích silnic mohou být ještě na horách v Českém lese nebo na Šumavě. 

    „Všechny silnice by měly být průjezdné, nemám informace ani o tom, že by někde zůstaly viset kamiony. Řidiči ale musejí s ohledem na roční dobu a počasí jezdit opatrně,“ řekl dispečer. Situace v kraji je podle něj už klidnější než v úterý odpoledne a navečer, kdy komplikovalo dopravu husté sněžení. Kvůli nehodě autobusu a několika uvízlým nákladním autům byla večer neprůjezdná část silnice první třídy z Plzně na Karlovy Vary v okolí Bezvěrova na severním Plzeňsku. Nyní tam ještě mohou být zbytky uježděného nebo rozbředlého sněhu.

    Podle Ředitelství silnic a dálnic jsou dálnice D5 i silnice v kraji převážně holé, řidiči musejí počítat místy se zhoršenou viditelností způsobenou dešťovými nebo smíšenými srážkami. Zejména na Tachovsku a Klatovsku fouká siný vítr.

    Zdroj : ČTK


    Témata:

    Nepřehlédněte