Silný vítr rozmetal lešení v Brně. Nikdo se naštěstí nezranil

21.1.2022
Redakce

Jihomoravským krajem se ve čtvrtek odpoledne přehnala sněhová vánice. Vítr strhl lešení ze střechy Moravského zemského muzea v Brně. Mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem v tiskové zprávě uvedl, že dřevěné desky a kovové tyče popadaly do prostoru, kudy běžně chodí lidé. Nikomu se ale nic nestalo. Jinde v Brně zase vítr rozmetal od opravovaného domu stavební materiál, který poškodil několik aut.

Lešení letělo ze střechy muzea na Zelném trhu v Brně. Spadlo do prostoru, kudy chodí lidé a jezdí auta. „Dvě hlídky městské policie odkláněly dopravu po celou dobu hasičského zásahu. Rizikový prostor strážníci obehnali bezpečnostní páskou se zákazem vstupu a hlídali, aby do něj nikdo nevešel,“ uvedl Ghanem. Případ strážníci předali státní policii.

Podle Ghanema v okolí Šumavské ulice vítr rozmetal stavební materiál používaný při opravě jednoho z domů. „Našli jsme auto Peugeot s promáčklou střechou a Mazdu s poškozeným blatníkem, světlomety, dveřmi a zpětným zrcátkem. Rozbité čelní sklo jsme objevili u zaparkované Kie a nedaleko stojící Volkswagen měl prohlubeň ve střeše,“ popsal Ghanem.

Mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský i mluvčí policie Pavel Šváb ČTK řekli, že se nejprve hrozivě vypadající vánice nakonec obešla bez nějakých vážnějších událostí nebo nehod. „Popadalo několik stromů, bylo pár utržených plechů nebo poničených aut,“ poznamenal Šváb.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte