Sinice řádí. Hygienici zakázali koupání na přírodním koupališti Šeberák

20.7.2018
Fefík

Z tohoto hlediska vydala Hygienická stanice hlavního města Prahyopatření obecné povahy, kterým stanovila na tomto koupališti dočasný zákaz koupání.

„Koupání ve vodě s přítomností velkého množství sinic představuje riziko poškození zdraví koupajících se osob, tím že sinice produkují různé toxiny, které mohou způsobit akutní otravu projevující se střevními a žaludečními obtížemi a bolestí hlavy, ale i trvalým poškozením jater,“ upozorňuje na možná nebezpečí ředitel pražské hygieny Jan Jarolímek.

V případě přírodního koupaliště Hostivař, byly výsledky hodnoceny ukazatelem 3 (zhoršená jakost vody, nevhodná ke koupání pro vnímavé jedince). Z hlediska zhoršené kvality vody tak HSHMP upozornila veřejnost na to, že se mírně zvýšila pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů zejména u citlivých jedinců, dětí, těhotných žen.

Koupání v Praze? Zkuste přírodní koupaliště.

Na přírodních koupalištích Motol, Džbán a biotopech Lhotka, Radotín je kvalita vody hodnocena ukazatelem 1 (voda vhodná ke koupání) stejně tak u nádrže Divoká Šárka.

HSHMP doporučuje po každém koupání v přírodním koupališti důkladné osprchování pitnou vodou.

Aktuální informace ke kvalitě vody v přírodních koupalištích, nádržích určených ke koupání a stavbách ke koupání se systémem přírodního způsobu čištění vody naleznete na stránkách http://www.hygpraha.cz/koupaliste.aspx .

FOTO: Přírodní koupaliště Šeberák

Přírodní koupaliště Šeberák - Praha, ŠeberákPřírodní koupaliště Šeberák - 1 mhmpPřírodní koupaliště Šeberák - Praha, Šeberák, Café Na DnìPřírodní koupaliště Šeberák - 3 gooPřírodní koupaliště Šeberák - gooo
Další fotky
Přírodní koupaliště Šeberák - 0 horydoly


Nepřehlédněte