Skladník v Česku prodával adventní kalendáře určené pro zahraniční trh

27.9.2021
Roman Kořinek

Adventní kalendáře s čaji určené pro export do zahraniční kradl a následně prodával skladník jedné ze společností na Chebsku. Svým jednáním způsobil výrobní společnosti škodu ve výši zhruba dvacet tisíc korun a hrozí mu až dva roky vězení.

„Skladník nejprve ze skladu odcizil dvě krabice s adventními kalendáři s čaji, které předal nic netušící devětadvacetileté ženě, která je nakonec prodala majiteli prodejny se smíšeným zbožím. Finanční prostředky, které za adventní kalendáře žena dostala, předala dvaatřicetiletému skladníkovi,“ popisuje policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

To ale zdaleka nebylo vše, co skladník ukradl. Protože mu první pokus vyšel, rozhodl se krást dále. Ze skladu následně odcizil další tři krabice s adventními kalendáři. Ty následně odvezl osobním automobilem opět do prodejny se smíšeným zbožím a tam je prodal obsluze.

„Peníze si měl poté ponechat pro svou potřebu. Odcizením padesáti kusů adventních kalendářů měl společnosti způsobit celkovou škodu přibližně 20 tisíc korun. Odcizených kalendářů si ovšem v prodejně smíšeného zboží všimla jedna ze zaměstnankyň společnosti, která je vyrábí a vše oznámila na policii,“ doplňuje policejní mluvčí s tím, že dvaatřicetiletému muži nyní hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Zdroj: vz/pčr


Témata:

Nepřehlédněte