ŠKODA AUTO se opět stala nejúspěšnější českou společností

29.11.2017
Bohumil Brejžek
Další fotky

Cílem soutěže ‚Českých 100 nejlepších‘, pořádané každoročně panevropskou společností pro kulturu, vzdělání a vědeckou spolupráci COMENIUS, je ocenit ty nejúspěšnější české firmy. Svým hlasováním se na ní podílí zhruba 20 000 vybraných představitelů hospodářského a politického života.

Dopravní podnik testuje nový autobus SOR NB 18 s klimatizací

Výjimečné postavení Škody Auto

Nejúspěšnější českou společností byla opět zvolena Škoda Auto. Stalo se tak již po sedmnácté, což potvrzuje výjimečné postavení tradiční české automobilky v rámci české ekonomiky, která se tak stala nejúspěšnější společností v historii udělování tohoto prestižního ocenění. V soutěži, pořádané od roku 1996, se kromě vítězství umístila i dvakrát na druhém místě.

„Opětovné vítězství v soutěži ‚Českých 100 nejlepších‘ dokládá důležitost naší automobilky pro celou českou ekonomiku a je mi ctí, že jej opět mohu jménem naší společnosti převzít. Vítězství je výsledkem vysokého pracovního úsilí všech našich zaměstnanců, kteří pomohli dostat společnost Škoda Auto do první ligy světových výrobců automobilů,“ prohlásil člen představenstva společnosti zodpovědný za řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar s tím, že „nedílnou součástí naší strategie je i plánovaná výroba elektrických komponentů a elektromobilů v závodech ŠKODA AUTO. Společně budeme pracovat na úspěšné budoucnosti značky tváří v tvář nejnovějším trendům, které ovlivňují celý automobilový průmysl.“

Velitel slánských hasičů v osobním volnu zachránil pobodaného. Získal za to ocenění

Tradice sahající do roku 1895

Automobilka Škoda Auto, jejíž tradice v českých zemích sahá až do roku 1895, napsala v uplynulém čtvrtstoletí úspěšný příběh a zařadila se do okruhu zavedených velkoobjemových výrobců. Po startu v rámci koncernu Volkswagen v roce 1991 nabízela nejprve pouze jednu modelovou řadu a prodávala přibližně 170 000 vozů ročně. V roce 2016 dosáhla s 1 126 500 vozy dodanými zákazníkům po celém světě nového rekordu. Na budoucnost se tradiční česká automobilka připravuje pomocí Strategie 2025, mezi jejíž nejdůležitější aspekty patří elektromobilita a rozšiřování modelové nabídky. Dalšími důležitými oblastmi jsou digitalizace produktů a procesů, vstup na nové trhy a rozšiřování klasické výroby automobilů o další služby související s mobilitou.

FOTO: ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO - Nová moderní lisovna Škoda Auto 1ŠKODA AUTO - Model elektromobilu Škoda na Frankfurtském veletrhuŠKODA AUTO - Úspěšný vůz Škoda z Rallye Monte CarloŠKODA AUTO - Nová moderní lisovna Škoda AutoŠKODA AUTO - Škoda Muzeum Mladá Boleslav
Další fotky
ŠKODA AUTO - Škodováčtí studenti postavili vlastní autoŠKODA AUTO - Vedení automobilky Škoda Auto


Nepřehlédněte