Skupina recidivistů se vkrádala do prodejen ve třech krajích

28.1.2023
Simona Knotková

Policie v minulých dnech zatkla skupinu čtyř recidivistů, kteří podle vyšetřování v Královéhradeckém, Pardubickém a Olomouckém kraji od konce listopadu vyloupili 38 prodejen potravin, hospod, úřadů či výroben. Na ukradených věcech policie vyčíslila škodu 300 000 korun, gang navíc poničil majetek za 870 000 korun.

Kriminalisté muže ve věku od 35 do 43 let obvinili z krádeže a poškození cizí věci. Skupina podle detektivů vykrádala hlavně prodejny, v nichž se zaměřovala na peníze, potraviny, alkohol či cigarety. „V 18 případech se jim nepodařilo nic nalézt k odcizení nebo byli někým vyrušeni a nestihli nic odcizit. Jen ve dvou případech nestihli ani nic poničit,“ uvedla mluvčí hradecké krajské policie Iva Kormošová.

Před vloupáním pachatelé nejdříve vypnuli hlavní elektrický jistič objektu, aby si krádež usnadnili případným vyřazením zabezpečovacích a kamerových systém. „Dovnitř vnikali po vypáčení či rozbití skleněné výplně vchodových dveří nebo oken,“ uvedla policie.

Jako prvního dopadli policisté nejmladšího z mužů přímo při činu 16. ledna na Orlickoústecku po vloupání do prodejny potravin. Zbylou trojici kriminalisté zatkli v pondělí 23. ledna jejich bydlištích na Rychnovsku a Šumpersku.

Jednoho ze zatčených policisté poslali do výkonu trestu, protože muž byl loni v listopadu za opětovné krádeže odsouzen k ročnímu trestu vězení. Také ostatní zatčení byli v minulosti již za různé delikty odsouzeni. Nyní všem čtyřem v případě odsouzení hrozí vězení od jednoho roku do pěti let.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte