• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Slavné pražské mordy: Autorské čtení a autogramiáda

  28.11.2023
  Redakce

  Poslední listopadový podvečer bude v knihkupectví v Juditině věži u Karlova mostu patřit knize Slavné pražské mordy. Ta postupně vznikala na stránkách Našeho RE- GIONU a ti z vás, kdo si seriál, ohlížející se za těmi nejzávažnějšími případy metro- pole, oblíbili, se mohou přijít seznámit jak s knihou samotnou, tak i s její autorkou.

  Příběhy o mordech, ať z lásky či pro peníze, byly nejčastějším obsahem kramářských písní – prvních novin. Lidé si z nich brali poučení, o tom, co všechno se ve světě kolem nich může stát. Také si ale díky nim mohli alespoň trošku oddechnout, že na tom ještě nejsou nejhůř, že alespoň ještě pořád žijí, třebaže mohli mít někdy i hodně namále.

  Markovič i Mareš

  Na stránkách Slavných pražských mordů, které časově začínají od nejslavnějšího případu prvorepublikové pražské mordparty, od dodnes neobjasněné vraždy prostitutky Otýlie Vranské, se nejvíce příběhů odehrává v 80. letech, kdy v čele vyšetřovatelů vražd stál legendární detektiv Jiří Markovič, a v 90. letech, s kauzou Orlických vrahů nebo Ivana Roubala, kdy 1. oddělení šéfoval Josef Mareš, dnes úspěšný spisovatel a scenárista krimipříběhů.

  Straka, Hepnarová, Kott i Kutílek

  Všech téměř 60 případů se odehrává v hlavním městě a mnozí jeho obyvatelé si asi ještě i dnes vzpomenou na otřesný čin Olgy Hepnarové, která najela do lidí čekajících na tramvaj, na řádění spartakiádního vraha Jiřího Straky, kterého chtěli kriminalisté zastavit dřív, než se Praha zaplní mladými cvičenkami hromadného cvičení na Strahově, nebo na zběsilé zabíjení homosexuálních milenců Kotta a Kutílka, kteří se stali prvními porevolučními sériovými vrahy u nás a kteří se vymlouvali na to, že během svých činů byli zcela pod vládou Satana.

  Určitě přijďte

  Možná, že jste při čtení těchto příběhů v Našem REGIONU měli chuť k nim ještě něco doplnit, možná, že jste se vy sami či vaši známí stali nedobrovolnými spoluaktéry těchto příběhů, možná, že si o těchto neblaze proslulých případech chcete jen popovídat. A nebo jste možná zvědaví, jak vypadá a mluví novinářka, která se „mordy“ zabývá.

  V tom případě je autorské čtení z této knihy a následná autogramiáda přesně akce pro vás. Proto si ji rozhodně nenechte ujít, jste srdečně zváni. Vstupné dobrovolné.

  KDY & KDE?

  30. listopadu v 18 hodin

  Juditina věž

  Klub Za starou Prahu

  Mostecká 1

  Praha 1  Nepřehlédněte