Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude v Karlových Varech i letos on-line

24.11.2021
Roman Kořinek

Vedení krajského města přijalo podobná opatření jako okolní města v celém kraji. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci zrušilo doprovodný program vánočních trhů i nedělní slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

„Bohužel musíme opět sáhnout k této variantě. Trhy jako takové jsme rušit nechtěli, ale musíme dodržovat aktuální vládní nařízení a proto se u vstupu na trhy budou návštěvníci prokazovat platným očkováním nebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19,“ vysvětluje primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Podle jejích dalších slov se návštěvníci trhů mohou těšit na tradiční vánoční sortiment včetně svařeného vína a vánočních dobrot. V souvislosti s šířením nemoci covid-19 bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu před hotelem Thermal vysíláno na internetu on-line a nepůjde o přímý přenos.

„I přes tyto všechny překážky věřím, že si obyvatelé města i případní turisté najdou cestu do lázeňského centra a prožijí v něm příjemné chvíle plné vánoční atmosféry. Město bude vyzdobené a nasvícené od Thermalu až na Mlýnskou kolonádu, kde bude rovněž velký strom,“ doplnila primátorka s tím, že ve Vřídelní kolonádě bude opět Strom splněných přání.

Provozní doba trhů bude od 10 hodin dopoledne do 20 hodin večer a vedení města žádá návštěvníky, aby respektovali pokyny pořadatelů, prokázali se potřebnými dokumenty a chápali opatření jako nezbytně nutná k organizaci a přípravě celé akce.

„Vánoční trhy v Karlových Varech potrvají do 26. prosince a jejich součástí bude i vyzdobený autovláček, který bude jezdit na trase Hlavní pošta – Mlýnská kolonáda – Divadelní náměstí,“ dodal první náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Zdroj: vzNepřehlédněte