Sokolov opraví kontejnerová stání a zprovozní podzemní odpadové nádoby

24.11.2022
Roman Kořinek

Vedení sokolovské radnice plánuje rozsáhlou investici do oprav kontejnerových stání. Ty podle místostarosty města Jana Picky (SPOLEČNĚ pro Sokolov s podporou hnutí VOK) nedělají Sokolovu příliš dobrou reklamu a proto se lidé zejména na sídlištích dočkají změny.

„Plánujeme tato stání nejen opravit, ale i rozšířit, neboť chceme navýšit počty a druhy kontejnerů. Nově přibydou nádoby na bioodpad a kovový odpad,“ vysvětluje místostarosta Sokolova.

Rekonstrukce kontejnerových stání začne v roce 2023 a bude se provádět podle jednotného manuálu. Ten zaručí, že všechna stání budou vypadat stejně. Budou oplocená, ale nebudou zastřešená, neboť každý kontejner je samostatně uzavíratelný.  Stavba střech nad kontejnery, by vše prodražila.

„Tam kde to půjde, vybudujeme podzemní kontejnery. Ty jsou samozřejmě vzhledově daleko lepší. V současné době je máme hotové na několika místech a naše městská společnost SOTES kupuje svozovou techniku, abychom je mohli zprovoznit,“ pokračuje dále Jan Picka.

Vedení města plánuje i nákup nového speciálního svozového auta. To se ale vyplatí až od určitého počtu podzemních kontejnerových hnízd. V Sokolově to mají spočítáno na zhruba patnáct lokalit a chtějí automobil kupovat s pomocí dotace.

„Nové svozové auto pro vyvážení podzemních kontejnerů vyjde zhruba na deset milionů korun. Proto s jeho nákupem ještě vyčkáváme a nyní zakoupíme pouze jakousi nadstavbu na automobil, kterou bude SOTES používat o pro jiné účely. Jakmile ale podzemní kontejnery dobudujeme v dalších lokalitách, určitě auto zakoupíme,“ dodal starosta Sokolova Petr Kubis (ANO) s tím, že dotaci by město pravděpodobně žádalo ze Státního fondu životního prostředí.

Zdroj: vzNepřehlédněte