Sokolovská Čtyřka byla slavnostně otevřena, první klienti se nastěhují v lednu

31.8.2021
Roman Kořinek

„Jsem neskutečně šťastná a musím se přiznat, že tenhle projekt byl jedním z důvodů, proč jsem šla do politiky. Musím poděkovat všem, kdo se na realizaci podíleli, a věřím, že v naší Čtyřce budou lidé spokojení,“ uvedla starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Skvělou atmosféru a vzájemnou bezproblémovou spolupráci si pochvalovali i ostatní zainteresovaní účastníci slavnostního otevření.  Určitou zajímavostí byla přítomnost Rudolfa Fencla, který v místech, kde nyní stojí pobytové zařízení řediteloval základní škole,  se stejným názvem, která ale musela výstavbě pobytového zařízení ustoupit.

„Prožil jsem na Čtyřce téměř celý svůj profesní život a měl jsem obrovské štěstí na kolegy a kolektiv, který na naší škole byl. A to samé bych chtěl popřát celému budoucímu týmu, který se tady bude o seniory starat. A protože jsem již také senior, tak je možné, že sem po letech opět půjdu k zápisu,“ řekl bývalý ředitel čtvrté základní školy.

PO slavnostním aktu si mohla nové zařízení prohlédnout i veřejnost. A zájem byl opravdu velký. Do nového zařízení zamířily dvě stovky zájemců. Těm vedení města ukázalo připravené pokoje, prádelnu nebo jídelnu a kavárnu. V objektu je i zahrada a prostorná terasa.

Zdroj: Roman Kořinek

„Kapacita objektu je 61 lůžek, která jsou rozdělena do deseti dvoulůžkových a jednačtyřiceti jednolůžkových pokojů.  Každý pokoj má vlastní sociální zázemí, polohovatelná lůžka, noční stolky, křesla, skříně, stoly, francouzská okna. Objekt nabízí celkem tři pobytová patra. Každé patro má terasu, centrální koupelnu, sesternu, aktivizační místnost, společnou jídelnu. V přízemí je administrativa, recepce, kaple, kavárna, lékař, společenský sál, relaxační místnost. Objekt má vlastní kuchyň a prádelnu, zahradu pro relaxaci, a parkoviště před objektem, které nabízí celkem 40 míst pro návštěvy i zaměstnance,“ dodal mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Vedení města již schválilo podmínky, pro přijetí do pobytového zařízení Čtyřka s tím, že příjem žádostí o ubytování bude zahájen v říjnu.  První klienti se do nového objektu začnou stěhovat v lednu příštího roku.

Zdroj: vzNepřehlédněte