Sokolovská „Čtyřka“ je hotová, první nájemníci se ale nastěhují až v lednu

18.6.2021
hpl

„Realizace objektu byla rozdělena do čtyř zakázek. A to konkrétně na stavbu, mobiliář, kuchyň a prádelnu. Všechny etapy jsou téměř dokončené a my jsme v minulých dnech začali organizovat pohovory s budoucími zaměstnanci,“ říká starostka Sokolova.

Tu velmi příjemně překvapil zájem sestřiček i ošetřovatelů o práci v novém zařízení. Počet přihlášených totiž přesahuje dvě stovky. Volných míst je ale pouze padesát a tak si budoucí zaměstnavatel může dokonce i vybírat.

„Máme dokonce už i nového ředitele, který do pracovního procesu nastoupí začátkem července,“ říká dále Renata Oulehlová.

Sokolov usiluje o dotace na tři projekty. Realizovat je chce v příštím roce

Vzhledem ke specifickému provozu celého objektu se neplánuje žádný zkušební provoz. Ten bude mít pouze kuchyň, kde se počítá s tím, že zhruba v listopadu začne vařit obědy pro pečovatelskou službu. „Tím bychom měli odzkoušet její provoz. Ostatní se bude dělat už za provozu, který se ale bude rozbíhat postupně. To znamená, že si k nám i lidé budou stěhovat postupně,“ dodal místostarosta Sokolova Jan Picka (nez.).

Velkou pochvalu od města získali všichni dodavatelé a podstatné je podle radních i skutečnost, že se celá stavba podařila zrealizovat v době, kdy nedocházelo k obrovskému zdražování materiálů a práce, jako je tomu nyní. „Jsme opravdu rádi, že jsme vše zvládli podle plánu a očekávání a věříme, že Čtyřka nabídne kvalitní služby a příjemný pobyt všem, kdo se do ní nastěhují,“ uzavřel místostarosta.

Zdroj: vzNepřehlédněte