• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Soutěž Zlatý oříšek objeví ve středu Čech nové talenty

  18.9.2017
  Marek Kaštil

  Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola? Bude to výborný sportovec, tanečník či někdo z jiného oboru?

  Kdo si letos odnese originální keramickou sošku, finanční odměnu a postoupí do celonárodního kola? Bude to výborný sportovec, tanečník či někdo z jiného oboru?

  To se rozhodne v neděli 8. října 2017 v Kulturním centru Labuť v Říčanech. Už posedmé zde proběhne slavnostní finále talentů Středočeského kraje. Prestižní ocenění „Zlatý oříšek Středočeského kraje“ bude uděleno jako každý rok jednotlivcům nebo kolektivům z různých oborů. Účastníci tohoto finále jsou vybráni porotou na základě dosažených úspěchů nebo vynaloženého mimořádného úsilí. Zaujmout odbornou porotu ve finále mohou vytvořením či předvedením něčeho výjimečného. Kromě originální keramické sošky si tři vítězové krajského finále odnesou i finanční odměnu. Stejně jako všichni semifinalisté budou automaticky zařazeni do celonárodního kola, které bude vysílat Česká televize na Nový rok. Nad akcí převzala záštitu hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

  Do soutěže se mohou hlásit děti žijící ve Středních Čechách ve věku od 6 do 14 let, v případě kolektivu nesmí nejstarší člen souboru překročit věkovou hranici 15 let.

   

  Jak to všechno začalo 

  V roce 2011 se v Říčanech podařilo založit novou tradici. Proběhla zde městská soutěž pro nadané, šikovné a úspěšné děti Zlatý oříšek města Říčany, jejíž inspirací se stala celostátní soutěž Zlatý oříšek. První říčanské kolo mělo mimořádný ohlas u dětí všech věkových kategorií. Do soutěže se přihlásilo 44 dětí.

  Vzhledem ke zkušenostem z prvního ročníku, kdy se do soutěže chtěly přihlásit děti nejen z Říčan, ale pravidla jim to neumožnila, se koncept soutěže dále rozvinul do krajského formátu. O Zlatý oříšek tak mohou soutěžit všechny děti Středočeského kraje. Říčany se tak pravidelně na konci září stávají centrem všech šikovných a nadaných dětí celých středních Čech.

  Ondřej Hudec


  Témata:

  Nepřehlédněte