Společné cvičení policie a dobrovolných hasičů na hřišti ve Hvozdě. Pátrali po ztracené osobě v lese

6.11.2020
Táňa Pikartová

Námětem cvičení, které řídil pátrač z Územního odboru PČR Rakovník, bylo pátrání po pomatené osobě, která se ztratila v lese mezi Hvozdem a osadou Žďáry. Jednotky byly rozděleny do pěti družstev a v každém z nich byl jeden policista, který měl vysílačku s GPS. Při pátrání byl k dispozici i vrtulník z Letecké služby PČR. Spojení mezi policisty, vrtulníkem a řídícím štábem zajišťoval spojař z Územního odboru PČR Rakovník.

Družstva přibližně po dvou hodinách v těžko prostupném terénu a za trvalého vydatného deště pohřešovanou osobu vypátrala a dopravila ji zpátky do Hvozdu.

Starosta 5. okrsku Sboru dobrovolných hasičů Hvozd, který poděkoval všem za účast, přístup, snahu a smysl pro odpovědnost při nácviku takto problematické situace. Jako přínosné zhodnotil cvičení také ředitel Územního odboru Policie ČR Rakovník, který poděkoval za nápad, námět a především přístup jednotlivců v tak ztížených podmínkách. Akci pozitivně hodnotil také vedoucí stanice Hasičského záchranného sboru Rakovník.

Námětového cvičení se zúčastnilo sedm policistů a jeden občanský zaměstnanec z Územního odboru PČR Rakovník, tři policisté z Letecké služby PČR, dva hasiči z HZS Rakovník a padesát čtyři dobrovolných hasičů z obcí Hvozd, Panoší Újezd, Malinová, Krakov a Krakovec.Nepřehlédněte