Společný výlet pod vlivem se nevyplatil mužům, kteří byli na vyjížďce poblíž Letohradu

20.5.2022
Redakce

Každý ví, že alkohol a marihuana za volant nepatří, ale málokdo si uvědomuje, že totéž platí i pro cyklisty a uživatele koloběžek.

Pozornost policistů oddělení hlídkové služby na sebe včera v noci přilákali dva muži, kteří projížděli ulicemi Letohradu na jízdním kole a elektrokoloběžce bez předepsaného osvětlení. Muži ve věku 31 let upozornili nedostatečnou výbavou dopravních prostředků. Během silniční kontroly dle jejich chování padlo podezření na alkohol, proto policisté přistoupili k dechové zkoušce. Cyklistovi naměřili 1,66 promile alkoholu v dechu a jeho kamarádovi na koloběžce dokonce o 0,2 promile více. Tím výčet jejich prohřešků nekončí. Positivní byl u obou test na přítomnost omamných a psychotropních látek, konkrétně na marihuanu. Dle slov mužů jsou oba jejími pravidelnými uživateli a při posezení v restauraci si před jízdou také připili na zdraví několika sklenicemi piva.

Jelikož se odmítli podrobit odběru krve v Orlickoústecké nemocnici, hrozí jim ve správním řízení pokuta do výše až 50 000 korun.

zdroj: pčrNepřehlédněte