• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Sport na Karlovarsku bude podporovat sesterská společnost dlouholetého a štědrého sponzora

  31.7.2021
  Roman Kořinek

  Fotbal, hokej nebo třeba i motokros a další sportovní aktivity bude v tomto a příštích letech podporovat nově vzniklá energetická společnost SUAS Group. Ta se rozhodla navázat na společenskou odpovědnost své sesterské firmy Sokolovská uhelná, která dlouhé roky patřila mezi nejvýznamnější sponzory v oblasti kultury, zdravotnictví a sportu v celém Karlovarském kraji.

  „Sokolovská uhelná musela svoji pomoc sportovcům z kraje omezit, kvůli dramatickému nárůstu cen emisních povolenek. Nyní se této role postupně ujme SUAS group s jejímž logem na prsou vyjedou na led například hráči prvoligového Baníku Sokolov nebo fotbalisté FK Baník Sokolov působící v České fotbalové lize,“ říká Vladislav Podracký, mluvčí skupiny SUAS group.

  Skupina již podpořila například nedávný motokrosový závod Grand Prix České republiky a Mistrovství světa MXGP v Lokti. Podle Zbyška Klapky, předsedy představenstva zmíněné skupiny, prochází společnost transformací a její úspěšný proces dovoluje vrátit se k roli silného sponzora.

  “Probíhající transformace nám umožnila alespoň částečně obnovit podporu sportu v Karlovarském kraji, kde naše skupina měla v minulosti velmi významnou pozici. Věřím ale, že díky úspěšné restrukturalizace i v budoucnosti naše firma bude zastávat roli významného partnera nejen v oblasti sportu, ale i rozvoje celého Karlovarského kraje,“ sdělil předseda představenstva.

  Sokolovská uhelná kdysi patřila k hlavním sponzorům extraligového hokeje v Karlových Varech, kde mnoho let působí tým Energie. V Sokolově se zase ještě před nedávnem hrála druhá nejvyšší česká fotbalová liga, kterou sem rovněž přivedla tato společnost. Bez podpory těžařské společnosti se ale fotbal v Sokolově propadl o několik pater. I přesto si ale nynější představitelé klubu nabídnuté podpory váží.

   “Podporu ze strany SUAS GROUP vnímáme také jako ocenění naší práce na úrovni mužů a mládeže. Jsem rád, že si nově založená společnost vybrala k podpoře právě Baník. Pevně věřím, že důvěru nezklameme a propojení klubu a SUAS GROUP bude dlouhodobé,“ doplnil Tomáš Provazník Jednatel FK Baník Sokolov.

  Sokolovská uhelná od roku 2005, kdy došlo k její privatizaci, podporovala kulturu, sport, zdravotnictví a další aktivity v celém Karlovarském kraji. Během uplynulých let do těchto aktivit investoval více než 950 milionů korun. Vedle zmíněné podpory je společnost i klíčovým zaměstnavatelem v regionu.

  Zdroj: vz  Nepřehlédněte