Spory nového majitele lounské vagonky s nájemcem řeší policie

7.6.2020
Martin Solar

„Policisté byli ve čtvrtek opakovaně přivoláni do areálu firmy v ulici Husova v Lounech, a to kvůli rozporům, k nimž tam mělo docházet mezi současným nájemcem a novým majitelem. V této souvislosti bylo podáno trestní oznámení, kterým se policie zabývá. Další informace s ohledem na počáteční fázi šetření sdělovat nebudeme,“ uvedla mluvčí policie.

Ostravská TSS, která se zabývá hlavně opravami, modernizacemi a údržbou železničních tratí, za areál zaplatila přes 750 milionů korun. Už dříve uvedla, že chce v Lounech investovat do areálu, rozšířit provoz a zaměstnancům zvýšit mzdy. Traťová strojní společnost patří do skupiny Rail Invest, kterou podle serveru ovládají bratři Rudolf a Peter Šuškovi. Skupina tímto nákupem získala výrazně nadpoloviční podíl na trhu oprav nákladních vagónů. Největší možný zákazník v Česku, státní nákladní dopravce ČD Cargo, nechce ale jejich služby využívat kvůli údajným problémům s termíny a kvalitou, napsal server Zdopravy.cz.

V bývalém klášteře prý mizely ženy. Dnes sem chodí satanisté

Společnost Vagonka Louny patří firmě Dako-CZ, která je součástí skupiny miliardáře Michala Strnada Czechoslovak Group; Smlouva o nájmu jí platí do konce srpna letošního roku. V Lounech podle mluvčího skupiny Andreje Čírtka firma plní zakázky na plnou kapacitu a počítá s tím, že od 1. září dostanou podnik majitelé ve vynikajícím stavu. „Je nám líto, že aktuálně činí kroky, které prosperitě jejich podniku neprospívají. Důvodům nerozumíme,“ citoval Čírtka server.

Společnost Heavy Machinery Services (HMS), dříve známá jako Legios, vyráběla vagony. Je v konkurzu a dluží přes 3,3 miliardy korun. Společnost pronajímala areál firmě Legios Loco. Insolvenční správkyně dala Legiosu loni v červnu výpověď a areál uzavřela. Poté ho pronajala výrobci brzdových systémů pro kolejová vozidla Dako-CZ. V listopadu bylo vyhlášeno výběrové řízení na nového majitele, na jeho základě získala výrobní areál Traťová strojní společnost.

čtkNepřehlédněte