Srazil cyklistu a ujel. Policisté hledají svědky

28.4.2022
Jiří Bydžovský

Pro trestný čin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku hledají českobudějovičtí policisté šoféra , který 26.dubna krátce po desáté hodině večer srazil cyklistu v Suchomelské ulici. Ten byl se zraněním převezen do nemocnice. Řidič z místa nehody ujel. Policisté žádají případné svědky o pomoc.

„Českobudějovičtí kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní řízení ve věci neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Tohoto skutku se měl dopustit dosud nezjištěný pachatel, který dne 26. dubna ve 22:06 hodin řídil blíže nezjištěné vozidlo po ulici Suchomelská v Českých Budějovicích. Jel pravděpodobně ve směru od ulice Karolíny Světlé k ulici Kněžskodvorská,“ uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Zřejmě se plně nevěnoval řízení vozidla, nesledoval situaci v provozu a přední částí svého vozidla měl narazit  zezadu do cyklisty. Ten jel na horském jízdním kole. „Po nárazu upadl na vozovku a utrpěl zranění. Musel být hospitalizován v nemocnici. Neznámý řidič však přesto, že si musel být vědom, že způsobil dopravní nehodu, tak na místě nehody nezastavil, aby cyklistovi poskytl potřebnou pomoc a z místa nehody ujel,“ řekla Schwarzová.

Kriminalisté se obrací na případné svědky této dopravní nehody, kteří v inkriminovanou dobu úsekem projížděli a například měli ve vozidle zapnuté palubní kamery nebo by mohli poskytnout důležité informace, aby kriminalisty kontaktovali na lince tísňového volání 158. „Přihlásit se může samozřejmě i dotyčný řidič, který nehodu způsobil, aby kriminalistům své jednání vysvětlil,“ dodala mluvčí.

Zdroj:vzNepřehlédněte