Staré Sedlo chystá rekonstrukci lávky přes Ohři, je to důležité pro cyklisty

8.10.2021
Roman Kořinek

Obec Staré Sedlo chystá rekonstrukci lávky přes Ohři na cyklostezce do Lokte. Na stavbu přispějí vesnici i mikroregion Sokolov – východ a Karlovarský kraj. Podle hejtmana Petra Kulhánka (za STAN) je lávka důležitá zejména pro cyklisty, kteří páteřní cyklostezku podél Ohře využívají. Současná lávka bude kvůli přípravě stavby uzavřená od 1. listopadu.

„Jde o lávku, která spojuje páteřní cyklotrasu se Starým Sedlem, zhruba na půli cesty ze Sokolova a do Lokte. Je v havarijním stavu. Obec požádala úspěšně o dotaci, ale protože vysoutěžená cena je vyšší než dotace, obec požádala kraj o součinnost a spolupráci. My jsme uvolnili 1,5 milionu korun tak, aby rekonstrukce mohla proběhnout příští rok a lávka mohla znovu sloužit cyklistům i pěším,“ uvedl hejtman Kulhánek.

Příhradová dvoupolová ocelová lávka s dolní mostovkou je dlouhá zhruba 50 metrů a využívá pilíř v ose řeky. Lávka je již ve špatném stavu. Podle starosty Starého Sedla Miroslava Toncara (za ODS) by nové přemostění mělo být ocelové a trochu širší, aby se tam mohli míjet cyklisté i chodci. Hotová by měla být v červenci příštího roku. Celkové náklady mají být 12,4 milionu korun. Evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu pokryje asi 20 procent nákladů. Obec ale získala i zmíněný příspěvek z mikroregionu Sokolov – východ a dotaci od kraje.

Zdroj: čtkNepřehlédněte