Starosta Příbrami oznámil, že je pozitivní na covid-19. Chyběl tak u významných událostí

25.11.2020
Jan Štoll

„Ač je mi to opravdu nepříjemné, musím se poprvé omluvit ze zasedání zastupitelstva. Vypadá to, že se mi podařilo přes víkend nastydnout. Ale protože v dnešní době člověk neví, co je běžný kašel a co je covid, nebudu to pokoušet, abych případně někoho nenakazil,“ oznámil v pondělí 9. listopadu krátce před polednem starosta Jan Konvalinka.

Už v úterý večer se měla neblahá zpráva potvrdit.

„Výsledek mi přišel včera večer. I já se přidávám k osobám pozitivně testovaným na covid-19,“ ohlásil ve středu starosta.

Starosta je osobou veřejně činnou, placenou z peněz občanů. Doklad pro svou nepřítomnost na pracovišti ale zveřejnit nechtěl.

„Výsledek testu mám ve formě SMS. Netuším, co neobvyklého by na ní kdokoliv viděl. Prosím, nedělejme z toho něco velkého,“ uvedl Konvalinka.

Potvrdit informaci odmítla i Krajská hygienická stanice.

„Díky tomu, že na úřadě dodržujeme ochranná opatření, nemusí nikdo z mých kolegů do karantény. Po následujících 10 dní budu spolu s mou rodinou v izolaci,“ dodal starosta.

„Jsem opravdu rád, že jsem se nakonec nepřinutil k účasti na pondělním zastupitelstvu,“ dodal.

Na pondělním jednání zastupitelstva občan pan M. přednesl podezření, že společnost Staler, spol. s r.o., dokladovala při prokazování splnění podmínek účasti ve výběrových řízeních na stavební zakázky města nepravdivé referenční zakázky.

Firma pro město dělala za poslední 4 roky zakázky za desítky milionů korun. Pod smlouvami je podepsán současný starosta Příbrami Jan Konvalinka, u starších smluv pak tehdejší starosta Jindřich Vařeka.

Město se tím bude podle vyjádření starosty Konvalinky zabývat.

„Město spolupracuje v dané věci s externím právním zástupcem a v případě, že bude zjištěno, že takovým jednáním uvedené společnosti bylo poškozeno, je odhodláno důsledně hájit svá práva. Jakmile budeme mít validní podklady, o které lze opřít další právní kroky, zvážíme další postup, zejména otázku prověření takového jednání uvedené společnosti ze strany dozorových orgánů v oblasti zadávání veřejných zakázek,“ uvedl starosta v prohlášení.

Ve středu 11. listopadu také město vybíralo dodavatele projektové dokumentace na stavební zakázku opravy bazénu. Původní záměr postavit akvapark za půl miliardy padl, a tak je cílová částka omezena na jen rekonstrukci bazénu s cílovou cenou stanovenou na 250 milionů korun.Nepřehlédněte