Stavba skladu v Úžicích dostala kladné stanovisko. Obce chtějí stavbu zastavit, bojí se dopravy

31.5.2018
Martin Solar

Kladné stanovisko je podmínkou pro požádání o zahájení územního řízení a stavební povolení. Sklad má mít plochu 229 tisíc metrů čtverečních, což je více než dvojnásobek plochy distribučního centra společnosti Amazon v Dobrovízi. Stavět ho má developerská firma CTP. „Projekt, jenž zajišťujeme pro jednoho z našich klientů, je stále v přípravné fázi. Proto je v tuto chvíli stále předčasné komentovat další možný postup a budoucí kroky,“ sdělil mluvčí CTP Július Hájek.

Obce se ale proti plánu na stavbu skladu budou bránit. „Máme udělané memorandum, bude nás zastupovat právník a odborníci, kteří zpracují posudky na dopravu a podobně,“ dodal místostarosta Chvatěrub.

Obce ve svých vyjádřeních i oficiálně podaných připomínkách požadují například budování dopravní infrastruktury, zajištění odvodu dešťových vod a protihluková opatření. Dopravní tahy v lokalitě, především dálnice D8 i další silnice, jsou už nyní velmi vytížené a často se na nich tvoří kolony.

Krajský úřad ve stanovisku uvádí řadu podmínek, které musí investor splnit při přípravě i uskutečnění stavby. Jsou to například zpracování plánu organizace dopravy, rozšíření čistírny odpadních vod v Úžicích nebo zajištění kontrolních měření hluku. Podle místostarosty Chvatěrub tato opatření ale nejsou dostatečná.

Ve skladu má podle dřívějších informací vzniknout až 900 pracovních míst, hotovo by mohlo být nejdříve v roce 2020. Lokalita je v územním plánu určena pro průmyslovou zónu, v okolí je několik dalších logistických areálů. Developer CTP se specializuje na zajišťování a správu průmyslových zón na míru.

Zdroj: čtkNepřehlédněte