Stavba testovacího polygonu BMW pokračuje, první část se otevře za dva roky

5.8.2021
Roman Kořinek

„Je to obrovské území, unikátní areál světové automobilky, který bude ve své první fázi dokončen za dva roky. Ale už v této chvíli se připravuje další fáze, velký dálniční okruh. Zkušební centrum nabídne všechny myslitelné módy dopravy, od situací v provozu na dálnici, krajské silnici nebo v městském provozu. V reálném čase tady budou umístěny nejmodernější technologie, a to nejen v rámci naší republiky, ale na evropské úrovni,“ popsal hejtman Petr Kulhánek (STAN).

Te si včera společně s dalšími zástupci vedení kraje a představiteli okolních měst a obcí nově vznikající areál prohlédl a ujistil se, že stavební práce probíhají podle časového harmonogramu.

„Součástí areálu je také takzvaná „tabu zóna“ se zachovaným společenstvem rostlin, kde žijí obojživelníci a další živočichové. Ti mohou migrovat speciálním tunelem, který byl vybudován právě kvůli jejich ochraně,“ doplnila mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Stavba polygonu byla zahájena v roce 2020 a vedení německé automobilky plánuje investovat zhruba 300 milionů eur. Na jeho realizaci a dokončení by podle informací investora neměla mít vliv nedávná koronavirová krize a útlum ekonomiky. V nově vznikajícím testovacím centru by mělo navíc vzniknout více než sto nových pracovních míst.

Zdroj: vzNepřehlédněte